![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12156499
*
nr 1215 6499
Svenerik Jakobsson
(f. 1934), Sverige
Carborundumetsning, 1989,15/50, bladets mått: 39x29
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:26:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 19:36:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Läs mer om Svenerik Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38
*
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Läs mer om Svenerik Jakobsson
nr 1215 6499
Svenerik Jakobsson
(f. 1934), Sverige
Carborundumetsning, 1989,15/50, bladets mått: 39x29
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 19:36:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Ã…re.Läs mer om Svenerik Jakobsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38