KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12156499
*
nr 1215 6499
Svenerik Jakobsson
(f. 1934), Sverige
Carborundumetsning, 1989,15/50, bladets mått: 39x29
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:26:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 19:36:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Läs mer om Svenerik Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Läs mer om Svenerik Jakobsson
nr 1215 6499
Svenerik Jakobsson
(f. 1934), Sverige
Carborundumetsning, 1989,15/50, bladets mått: 39x29
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/11 19:36:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Ã…re.Läs mer om Svenerik Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



